Privacy Policy

The personal data administrator is SIA WIT Berry, registration no. 40103528963, legal address: Lāčplēša iela 23-18, Jelgava, LV3002. WIT Berry’s contact information for questions related to personal data processing: linda@witberry.lv. Using this contact information, you can ask questions about personal data processing. You may submit an application to exercise your rights in accordance with the procedures set out herein.

Your personal data is used only by the WIT Berry team according to internal standards and procedures of personal data usage. Data obtained by WIT Berry is not disclosed to third parties without the client’s written consent. Personal data is used to fulfil specific requests initiated by the client. The data that was collected from users (by sending an email or filling the contact form) will be stored until the goal of the user will be met.

We reserve the right to modify this privacy policy at any time, so please review it frequently. Changes and clarifications will take effect immediately upon their posting on the website.

If you would like to access, correct, amend or delete any personal information we have about you, you are welcome to contact us at linda@witberry.lv .

Other provisions

WIT Berry’s websites may link to third-party websites that have their own terms of use and personal data protection, for which WIT Berry is not liable. WIT Berry reserves the right to amend its privacy policy by making the current version available on its website.

Privātuma Politika

SIA „WIT Berry”, reģistrācijas numurs LV40103528963, juridiskā adrese: Lāčplēša iela 23–18, Jelgava, LV-3002.

Informācijas iegūšana un glabāšana

SIA „WIT Berry” iegūst personu e-pasta adresi un vārdu, tikai un vienīgi personai brīvprātīgi sazinoties ar uzņēmuma pārstāvi caur mājaslapas kontaktveidlapu, rakstot uz e-pastu vai zvanot pa tālruni.

Personu dati tiek izmantoti, tikai lai izpildītu personas pieprasījumu, kas ir bijis saziņas mērķis, piemēram, nosūtītu cenas piedāvājumu, sniegtu sīkāku informāciju par pakalpojumu u. c. Personu dati netiek nodoti trešajām personām, kā arī netiek izmantoti citiem nolūkiem.

Personu dati tiek saglabāti SIA „WIT Berry” datubāzē, kurai piekļuve ir tikai uzņēmuma darbiniekiem, kas ir tieši saistīti ar konkrētā pieprasījuma izpildi. Šie dati tiek glabāti un izmantoti saskaņā ar „WIT Berry” iekšējiem personas datu izmantošanas standartiem un procedūrām. E-pasta sarakste netiek dzēsta, lai tā kalpotu par pierādījumu, ja nepieciešams, kad ir radušies pārpratumi vai domstarpības. SIA „WIT Berry” saglabā informāciju par klientu līdz klienta mērķa sasniegšanai vai, klientam piekrītot, arī pēc tam, lai piedāvātu viņu informēt par dažādu veidu aktualitātēm, jaunumiem u. c.

Back to top