Nupat publicētais kosmosa nozares portāls HATCH ir īstenojis neparastu projektu, lai nodemonstrētu, ka kosmosa nozares jaunākie entuziasti var sazināties ar labākajiem kosmosa nozares profesionāļiem Eiropā, izveidojot video, kuros bērni uzdod ar kosmosa tematiku saistītus jautājumus, lai saņemtu atbildes no labākajiem nozares speciālistiem. HATCH rīkotajā kampaņā jautājumus Eiropas un pasaules zinīgākajiem kosmosa nozares speciālistiem uzdod Jelgavas novada bērni.
HATCH projekta komunikācijas vadītāja Linda Kimeiša: „Mūsu nolūks bija izveidot platformu, kas ir piemērota gan nozares profesionāļiem, gan entuziastiem. Mēs vēlējāmies šo uzdevumu paveikt vēl augstākā līmenī, pierādot, ka Eiropas kosmosa nozare ir atvērta ikvienam — valodai, tautībai, vecumam un pieredzei nav nekādas nozīmes. Mēs uzskatām, ka bērnu iesaiste šāda veida projektos ir būtiska, jo pievērš pedagogu, vecāku un citu viedokļu veidotāju uzmanību šim aizraujošajam tematam. Savukārt profesionāļiem tas ļauj apzināties, ko sabiedrības jaunākie entuziasti domā, prāto, vēlas izzināt.”
Šajā kampaņā tapa video, kurā HATCH komunikācijas pārstāves no Latvijas uzņēmuma „WIT Berry” uzklausa dažādus Jelgavas novada bērnu jautājumus par kosmosa tematiku. Publicēto video uzdevums ir aicināt kosmosa nozares speciālistus Eiropā atbildēt uz šiem jautājumiem. Tā varētu būt vienreizīga pieredze abām pusēm, kas bez HATCH starpniecības nevarētu sazināties, pārvarot valstu, valodu un profesionālās pieredzes barjeras.
Pašlaik kosmosa nozares speciālisti no visas pasaules tiek aicināti atbildēt uz bērnu jautājumiem, iesūtot atbildes rakstiski vai video formātā. HATCH komanda ir ļoti pateicīga bērniem, viņu vecākiem un pedagogiem, kā arī citiem atbalstītājiem, kas padarīja šo kampaņu iespējamu.
Skatieties video:
Par tīmekļa portālu HATCH
HATCH ir tīmekļa portāls, kur ir apkopota iespējami plaša informācija par kosmosa nozari: projekti, uzņēmumi, notikumi, projektu rezultāti, konkursi, jaunumi, kā arī izglītojoša informācija kosmosa entuziastiem. Projekta HATCH mērķis ir kļūt par galveno izziņas avotu nozarē. To ir izstrādājusi projekta komanda, ko veidoja 4 MVU no Latvijas, Apvienotās Karalistes, Polijas un Portugāles, kā arī tehnoloģiju centrs no Spānijas. Vairāk informācijas par projektu HATCH.