WIT Berry odziņa – Santa Sakne

WIT Berry odziņa – Santa Sakne

Reiz Santai vajadzēja izšķirties par labu studijām, nevis savai sirdslietai — dejām —, tomēr dzīve un vēlme ir palīdzējusi atgriezties tur, kur ir viņas sirds, — pie dejām. Sievišķība burtiski staro no Santas. Iespējams, tieši tāpēc tik daudzas dāmas vēlas darbdienu vakarus pavadīt viņas kompānijā, ļaujoties dejām, kas vienlaikus ir izcila aktivitāte gan ķermenim, gan prātam.

 

Santas odziņa ir viņas sievišķīgā aura. Santa ir gatava veltīt enerģiju niansēm pavisam nelielu ideju realizēšanā, kas, kā redzam, vainagojas ar neviltotu un lielu atzinību.

 

 

 1. Pastāsti par sevi — īss „elevator pitch”.

Mani sauc Santa Sakne. Esmu divu brīnišķīgu bērnu māmiņa un deju fitnesa nodarbību „Lady Latino” idejas autore un vadītāja. Otra mana sirdslieta ir kāzu deju iestudēšana — neaizraujos ar krāšņu akrobātiku, dejas ir vienkāršas, elegantas, ar nelielu odziņu!

Mana ikdiena dalās divās daļās: mans pamatdarbs un mans sirdsdarbs. Ne vienmēr tie iet roku rokā. Esmu atradusi iespēju, ka šīs nodarbes viena otrai netraucē, bet katra atsevišķi un kopā dod gandarījumu un iespēju realizēties dažādi.

 

2. Pastāsti par uzņēmumu un nozari, kurā darbojies.

Mana nodarbe ir cieši saistīta ar deju, kustību un mūziku. Nodarbību „Lady Latino” pamats ir apvienot sievišķību, eleganci, sportu un grāciju. Daži šie termini šķiet ļoti pretēji, bet tā nav — sievietēm ir jābūt sievišķīgām, un to visu ļoti veiksmīgi var apvienot un sabalansēt ar sportu. Nodarbības klientēm dod iespēju ne tikai iegūt skaistas ķermeņa formas un uzlabot fizisko izturību, bet arī paaugstināt pašapziņu.

 

3. Kā Tu nokļuvi šajā uzņēmumā/biznesā/amatā/projektā?

Pēc izglītības es esmu pamatskolas skolotāja, taču tā nu ir sanācis, ka savā profesijā tieši neesmu nostrādājusi nevienu dienu. Pedagoģiskā izglītība dod iespēju strādāt ar bērniem, vadot dažādas sportiskās un deju aktivitātes. Kopš bērnības esmu nodarbojusies ar sporta dejām. Pēc vidusskolas pabeigšanas nācās izšķirties — mācības vai dejas, jo tajā brīdī to nebija iespējams apvienot. Mans lēmums bija par labu mācībām. Vēlme dejot nekur nepazuda. Tad manās rokās nonāca informatīvais materiāls par fitnesa instruktoru kursiem. Es pieņēmu šo izaicinājumu, paralēli studijām klātienē sešus mēnešus brīvdienās un darbdienu vakaros apguvu instruktora kvalifikāciju.

Mani vienmēr saista viss, kas ir mazliet atšķirīgs, ar nelielu izaicinājumu. Pēc instruktoru kursu pabeigšanas loģisks turpinājums bija sākt vadīt fitnesa nodarbības sporta klubos. Strādājot sporta klubos un vadot dažādas tipveida nodarbības, man radās vēlme pēc kaut kā sava, pēc kaut kā atšķirīga. Soli pa solim tika izlolota doma par nodarbībām „Lady Latino”, kurās es varētu apvienot sporta dejās apgūtās iemaņas ar fitnesa kursos iegūtajām zināšanām.

 

 

4. Kas bija visgrūtāk vai visvieglāk, uzsākot savu biznesu / iesaistoties šajā projektā?

Noteikti visgrūtākais bija manis pašas kompleksi un nepārliecinātība. Mans vislielākais atbalsts ir mani klienti, tikai klientu iedrošinājums mani dzen uz priekšu un neļauj apstāties. Tāpēc arī saku, ka „Lady Latino” ir mans un klientu kopdarbs!

Pārējie apstākļi, kas ik pa laikam sarežģījas, visi ir pārvarami vai mainīgi, vai arī ar tiem vienkārši ir jārēķinās un jāturpina attīstīt savu ideju, respektējot tos.

 

5.Kāpēc uzskati, ka preces vai pakalpojumi, ko piedāvā Tavs uzņēmums, ir nepieciešami pasaulei? Ar ko tie ir īpaši?

Idejas „Lady Latino” attīstībā galvenais kritērijs bija vēlme piedāvāt klientiem kaut ko atšķirīgu, neveidot bezpersoniskas, masveida nodarbības. Vēlējos, lai klienti katrs atsevišķi un visi kopā justos īpaši. Esmu iemācījusies saprast un pieņemt situāciju, ka visiem nevar patikt ne šis nodarbību cikls, ne arī es kā trenere. Tāpēc ļoti cienu sievietes, kuras atnāk uz nodarbību, bet dažādu iemeslu dēļ nepaliek. Tā ir katra izvēle, un vēl — varbūt pašlaik nav nepieciešamas šīs emocijas, ko sniedz nodarbības, bet, kas zina, pēc laika atgriežas un paliek!

 

6. Ar kādām atziņām esi sastapusies savā biznesa sfērā?

Viena no manām atziņām ir godīgums. Esi īsts un patiess pret klientu, neizvirzi sevi augstāk par viņu, bet iedrošini klientu nostāties sev blakus.

Otra atziņa, kas kalpo arī par „Lady Latino” moto, ir — dejai nav nepareizu variantu, jo, manuprāt, deja sākas mūsu sirdī, bet viss pārējais ir tikai tehnikas jautājums.

Un trešā atziņa, ar ko man neiet tik viegli kā ar abām iepriekšējām, — tici tam, ko tu dari, un ej uz daudziem maziem mērķīšiem, neieciklējies uz kaut ko vienu un lielu, jo tad pastāv risks, ka tu to vari nesasniegt vai sasniedzot tas nebūs tā, kā biju iepriekš iecerējusi.

 

 

7. Kas Tevi visvairāk iedvesmo?

Patiesībā esmu ļoti emocionāla, un reizēm emocijas mani apsteidz. Vislielāko iedvesmu es gūstu, saņemot atzinību no klientēm.

 

8. Kas Tevi spēj visātrāk nokaitināt?

Pat īsti nezinu… Ir lietas, kas mani sadusmo, bet rezultātā es saņemu iekšēju stimulu rīkoties. Nezinu, vai tās ir dusmas, drīzāk mani apbēdina citu skaudība, liekulība, negodīga konkurence vai ideju plaģiātisms. Ja darbojies, reklamē sevi un savu darbu, tad jārēķinās un jāprot tikt galā ar iepriekš minētajām negācijām. Šādos brīžos cenšos atcerēties, ka ir vajadzīgas arī melnās svītras, lai baltās izskatītos vēl košākas.

 

 9. Ko Tu ieteiktu tiem, kas vēlas uzsākt darboties biznesā / līdzīgā projektā?

Ticēt sev un savai idejai. Nemērīt savu veikumu uzreiz naudā, zināt savus mazos mērķīšus un pakāpeniski būvēt savu izaugsmi. Galvenais — tici tam, ko tu dari, un, ja arī viss neizdodas kā plānots, būs gūta pieredze, uz kuras pamata, iespējams, pārstrukturējot vari turpināt attīstīt savu ideju.

 

10. Trīs lietas, ko Tu noteikti vēlētos īstenot/izdarīt.

Ir diezgan sarežģīti izdalīt tikai trīs lietas, jo mazo mērķīšu ir patiešām daudz un nav viegli tagad izšķirties, kuriem trijiem piedēvēt lielāko svarīgumu.

  • Noteikti vēlos turpināt jau iesākto un noteikti vēlos paaugstināt savu kvalifikāciju.
  • Vairāk laika veltīt saviem bērniem.
  • Ceļot, kas ir mans pašlaik nepiepildītais sapnis. Noteikti vēlētos iepazīt Spāniju un Dominikānu!

 

 

11. Kuras ir Tavas mīļākās ogas?

Zemenes un ķirši, arī citām ogām nav ne vainas, it īpaši tām, kas aug tepat Latvijā.

 

Lasiet un iedvesmojieties arī no citām saldajām, košajām un īpašajām WIT Berry odziņām!

 

 

Back to top