WIT Berry odziņa – Annika Andersone

WIT Berry odziņa – Annika Andersone

Anniku pazīstu jau sen, šī sieviete noteikti ir spilgta personība visā, ko dara. Viņa 22 gadus ir deju pedagoģe un vada deju studiju „Benefice”, kurā ir 305 dejotāji. Un tas vēl nav viss, viņa ikdienā strādā ar daudziem lieliem projektiem, izrādēm un pasākumiem. Viņa ir prasīga pret sevi, savu darbu un dejotājiem, un tas vainagojas ar panākumiem. Jo citādi tak nevar būt! Ja ieguldi lielu darbu, pacietību, mīlestību un sevi attīsti, tad panākumiem ir jābūt!

“Annikas odziņa ir tas, ka viņa zina — caur smagu darbu panākumi ir iespējami. Un noteikti vēl tas, ka visu viņa dara ar wow efektu un milzīgu enerģiju! Varētu pat teikt, ka pārdabisku enerģiju! “

Lasi šo rakstu un gūsti iedvesmu!

 

1. Pastāsti par sevi — īss „elevator pitch”

Esmu 37 gadus jauna zemgaliete Annika Andersone. Esmu deju pedagoģe jau 22 gadus. Darba grāmatiņa man ir no 14 gadu vecuma. Visu mūžu esmu strādājusi ar kustību, deju, cilvēkiem, skatuvi, mūziku. Tā ir mana ikdiena visu nedēļu. Gan Latvijā, gan pasaulē. Regulāri meklēju ko jaunu, atrodu to un tad ielieku savā lauciņā, tā teikt, integrēju.

 

 

2. Pastāsti par uzņēmumu un nozari, kurā darbojies

Pirms 20 gadiem izveidoju deju studiju „Benefice”, kurā pašlaik ir 305 dejotāji. Tā ir lielākā studija Latvijā, kurā dejo gan puiši, gan meitenes no 3 līdz 40 gadu vecumam. Mūsu ikdiena paiet šova, contemporary, antigravitācijas jogas, akrobātikas, baleta, barre a terre, kapoeiras, street dance un break dance stilā. Ikdienā ļoti daudz strādāju ar lieliem projektiem, izrādēm, pasākumiem. Kolektīvs ir Latvijas un Eiropas čempions jau vairāk nekā 15 gadus.

 

3. Kā Tu nokļuvi šajā uzņēmumā/biznesā/amatā/projektā?

Ticu, ka nekas nenotiek nejauši. Jau no mazām dienām mamma mani veda dejot sarīkojumu dejas, pēc tam deju studija „Intriga”, tad šuvēju skola (kas nav mazsvarīga manā izaugsmē), tad pabeidzu Latvijas Kultūras koledžu pasākumu rīkotāju specialitātē un deju kolektīva vadītājas augstāko izglītību ieguvu, pabeidzot LSPA. Nepārtraukti apmeklēju dažādus kursus visās pasaules malās, bet uzskatu, ka liela veiksme manā gadījumā ir tas, ka attīstu sevi un dejotājus arī garīgi/emocionāli. Daudz runājam un domājam par konkrēto deju, ideju. Daudz runājam par gudru dzīvesveidu, pareizu domāšanu.

 

4. Kas bija visgrūtāk vai visvieglāk, uzsākot savu biznesu / iesaistoties šajā projektā?

Īstenībā nekas joprojām nav viegli vai grūti, viss katru dienu ir ļoti intensīvi un spēcīgi. Katra diena ar jauniem, ļoti spraigiem notikumiem, izaicinājumiem. Katru dienu risinu dažādus jautājumus, kas prasa tūlītēju reakciju. Neapšaubāmi grūti ir domāt par naudu, nepārtraukti tā ir vajadzīga jauniem tērpiem, jaunām mūzikām, pieredzējušiem pasniedzējiem, inventāram, kas palīdzētu profesionālāk attīstīt bērnus. Viegli ir joprojām katru rītu celties un doties uz darbu, un viegli ir dalīties enerģijā ar tiem, kas mīl deju!

 

 

5. Kāpēc uzskati, ka preces vai pakalpojumi, ko piedāvā Tavs uzņēmums, ir nepieciešami pasaulei? Ar ko tie ir īpaši?

Ļoti daudzi ir teikuši, ka dejas, ko dejojam, ir īpašas, ar īpašu vēstījumu, ar īpašu auru, un to skatītāji alkst uzsūkt. Ir patīkami redzēt profesionālus dejotājus, kas to dara caur emociju, nevis automātā atstrādā kustības. Manuprāt, īpaša ir antigravitācijas joga, ko pašlaik vēlos parādīt visai pasaulei. Tā ir neparasta jogas nodarbība, kas sakārto prātu, mugurkaulu, ķermeni. Nu man ir radusies iespēja to vest pa visu Latviju (īpaši uzbūvēta iekārta), lai jebkurā vietā (pie jūras, mežā, ballītē) ļaudis var sajust enerģiju un savu ķermeni.

 

6. Ar kādām atziņām esi sastapusies savā biznesa sfērā?

Ka nekad nedrīkst apstāties, jo tad viss apstājas. Lai cik tas izklausītos egoistiski, tā tomēr ir manā darba vietā. Droši vien tā ir mana vaina, un tāpēc ļoti pie tā strādāju, lai tā nebūtu.

 

 

7. Kas Tevi visvairāk iedvesmo?

Dejotāji, bērni, kas pēc katras uzvaras vai zaudējuma nepadodas, pienāk klāt un saka: Annika, es Tevi tik ļoti mīlu, Tu esi mana otrā mamma!

 

8. Kas Tevi spēj visātrāk nokaitināt?

Nenovīdība, lieks laika patēriņš tam, kam to nevajag. Negodīgums un krāpšana.

 

 

9. Ko Tu ieteiktu tiem, kas vēlas uzsākt darboties biznesā / līdzīgā projektā?

Ir jāsaprot, vai tieši tam atdosi visu savu dzīvi, savu mīlestību un vai esi gatavs sastapties ar zaudējumiem.

 

10. Kā Tu vērtē uzņēmējdarbības iespējas Latvijā?

Ļoti slikti. Man diemžēl ir ļoti skumji, redzot, cik ļoti ātrā tempā valsts iznīcina cilvēku/uzņēmēju Latvijā. Atkal jauni likumi, bet neviens nav tos izskaidrojis, piemēram, datu aizsardzību, tie stājas spēkā no šodienas, bet solītās konsultācijas joprojām nav. Zinot sava darba specifiku (nometnes, konkursi, izbraukumi), baidos jau iedomāties, kāds ārprāts sāksies, kad sāksies neadekvāti ierobežojumi.

 

11. Trīs lietas, ko Tu noteikti vēlētos īstenot/izdarīt

  • Doties mēnesi ilgā pārgājienā uz vietu, kur ir kalni, meži, jūra.
  • Dzīvot kādu laiciņu tikai no mīlestības.
  • Iegūt visilgnoturīgākos, vistalantīgākos, vissirsnīgākos kolēģus savā darba jomā, mūsu studijā!

 

12. Kuras ir Tavas mīļākās ogas?

Ķirši un mellenes!

Back to top