Uzņēmums no Latvijas dalās pieredzē starptautiskā kosmosa sarīkojumā Lietuvā

Uzņēmums no Latvijas dalās pieredzē starptautiskā kosmosa sarīkojumā Lietuvā

Pagājušajā nedēļā Viļņā norisinājās sarīkojums, ko organizēja Zinātnes, inovāciju un tehnoloģiju aģentūra (MITA), kuru pārstāvēja Lietuvas kosmosa kontaktpunkts, ciešā sadarbībā ar Eiropas valstu kosmosa kontaktpunktu tīklu COSMOS2020plus un Eiropas Komisiju. Tā nolūks bija Baltijas valstu uzņēmumiem un institūcijām plašāk pavērt durvis uz Eiropas Komisijas finansēto „Apvāršņa 2020” kosmosa projektu izveidi un finansējuma piesaisti.

Digitālās komunikācijas uzņēmums „WIT Berry” no Latvijas tika uzaicināts piedalīties šajā sarīkojumā, lai dalītos pieredzē un pastāstītu, kā organizācijas no Latvijas var efektīvāk startēt kosmosa projektos Eiropas līmenī. Sarīkojumā piedalījās arī Marko Kuravičs, kas sniedza dalībniekiem īpaši svarīgu informāciju par „Apvāršņa 2020” projektu plānošanu, kā arī citi Eiropas Komisijas, COSMOS2020plus, organizāciju un institūciju pārstāvji no Polijas, Šveices, Lietuvas, Ukrainas, Slovākijas, Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Vācijas un Latvijas.

„Apvāršņa 2020” Latvijas kontaktpunkta vecākais eksperts Kaspars Kalniņš sacīja: „Ir ļoti būtiski, ka uzņēmumi no Latvijas aktīvi piedalās starptautiskos informācijas apmaiņas sarīkojumos, jo katrs no tiem paver jaunas iespējas, kontaktus un ļauj gūt zināšanas un uzklausīt citu organizāciju pieredzi un mācīties no tās, lai sasniegtu savus mērķus.”

SIA „WIT Berry” ir viens no nedaudzajiem uzņēmumiem un institūcijām Latvijā, kas ieguvis „Apvāršņa 2020” finansējumu projektu īstenošanai kosmosa nozarē. Uzņēmuma pārstāves Linda Kimeiša un Guna Valtere šajā sarīkojumā dalījās projekta pieteikuma rakstīšanas un projekta īstenošanas pieredzē, kā arī pievērsa interesentu uzmanību dažādām niansēm, kas ir jāņem vērā projektu rakstīšanā. Tā bija arī lieliska iespēja Latvijas uzņēmumam izveidot jaunus kontaktus ar pārstāvjiem no Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Šveices un daudzām citām valstīm, lai plānotu jaunus projektus, kas palielinās Latvijas konkurētspēju starptautiskā līmenī pašlaik tik aktuālajā kosmosa nozarē.

Jau 13. un 14. novembrī līdzīgs sarīkojums norisināsies Polijā, kur noteikti būs vērtīgi piedalīties ikvienam uzņēmumam, kas plāno iesniegt projektu pieteikumus jaunākajam „Apvāršņa 2020” uzsaukumam.

Par tīmekļa portālu HATCH

HATCH ir tīmekļa portāls, kur ir apkopota iespējami plaša informācija par kosmosa nozari: projekti, uzņēmumi, notikumi, projektu rezultāti, konkursi, jaunumi, kā arī izglītojoša informācija kosmosa entuziastiem. Projekta HATCH mērķis ir kļūt par galveno izziņas avotu nozarē. To ir izstrādājusi projekta komanda, ko veidoja 4 MVU no Latvijas, Apvienotās Karalistes, Polijas un Portugāles, kā arī tehnoloģiju centrs no Spānijas. Vairāk informācijas par projektu HATCH skatiet www.spacehatch.eu.

Papildu informācija

Linda Kimeiša

pr@spacehatch.eu

www.spacehatch.eu

Back to top