Parīzes Kosmosa nedēļā publicē tīmekļa portālu HATCH

Parīzes Kosmosa nedēļā publicē tīmekļa portālu HATCH

Pēc vairāk nekā gadu ilgas projekta izstrādes tīmekļa portāls HATCH ir publiskots Parīzes Kosmosa nedēļas ietvaros. Tā mērķis ir kļūt par galveno kosmosa izpētes un inovāciju informācijas avotu, ļaujot tā lietotājiem — gan nozares profesionāļiem, gan entuziastiem — vienkārši un ātri, interneta lietotājiem draudzīgā veidā iegūt nepieciešamo informāciju.

Portālam HATCH www.spacehatch.eu ir unikāla koncepcija: tas ir viens no retajiem kosmosa nozares avotiem, kas ir domāts gan profesionāļiem, gan entuziastiem.

„Nebija viegli izveidot portālu, kurā apkopota gan ļoti specifiska informācija par kosmosa projektiem, gan informācija, kas būtu interesanta un viegli saprotama arī nespeciālistiem, piemēram, studentiem, skolēniem, bērnu vecākiem vai žurnālistiem un citiem,” stāsta Linda Kimeiša, komunikācijas speciāliste no Latvijas uzņēmuma „WIT Berry”. „Lai nodemonstrētu, kā šī informācija un koncepcija darbojas, mēs pirms portāla atklāšanas sarīkojām konkursu, kurā varēja piedalīties gan profesionāļi, gan entuziasti. Rezultāts bija izcils. Konkursā piedalījās gan „Horizon 2020” projekti, gan kosmosa nozares profesionāļi, gan arī divi skolēni. Visi vienā kategorijā! Vai tas nav sasniegums?!”

Šis bija viens no pirmajiem HATCH komandas mēģinājumiem nodemonstrēt, ka kosmosa zinātne ir pieejama visiem nozares interesentiem tieši tāpat kā tīmekļa portāls HATCH. Arī nākotnē tiek plānots rīkot visdažādākās aktivitātes, lai nodemonstrētu HATCH iespējas, rīkus un informāciju, kas ir pieejama ikvienam Eiropas iedzīvotājam.

Pašlaik tīmekļa portālā ir publicēta plaša informācija par Eiropas Komisijas finansētajiem kosmosa projektiem programmu „Horizon 2020”, FP6 un FP7 ietvaros, dažāda veida notikumi sadarbībā ar „Space Agenda”, izglītojoša informācija sadarbībā ar projektu „Space Awareness”, kā arī nozares profesionāļu un entuziastu veidots saturs — raksti un „Quick Knowledge”.

Par tīmekļa portālu HATCH

HATCH ir tīmekļa portāls, kur ir apkopota iespējami plaša informācija par kosmosa nozari: projekti, uzņēmumi, notikumi, projektu rezultāti, konkursi, jaunumi, kā arī izglītojoša informācija kosmosa entuziastiem. Projekta HATCH mērķis ir kļūt par galveno izziņas avotu nozarē. To ir izstrādājusi projekta komanda, ko veidoja 4 MVU no Latvijas, Apvienotās Karalistes, Polijas un Portugāles, kā arī tehnoloģiju centrs no Spānijas. Vairāk informācijas par projektu HATCH skatiet www.spacehatch.eu.

Papildu informācija

Linda Kimeiša

pr@spacehatch.eu

www.spacehatch.eu

Back to top