HATCH ir gatavs kļūt par labāko kosmosa tīmekļa portālu Eiropā

HATCH ir gatavs kļūt par labāko kosmosa tīmekļa portālu Eiropā

Mūsu HATCH kosmosa projekts strauji virzās uz priekšu un augšu. Esam gandarīti par rezultātiem, ko mūsu kolēģi ir sasnieguši HATCH kosmosa projektā.

Pirmie lietojamības testu rezultāti liecina, ka HATCH ir vislabākās izredzes kļūt par vadošo kosmosa nozares tīmekļa portālu Eiropā un, iespējams, arī pasaulē. Ar plānoto funkcionalitāti, moderno un lietotājiem draudzīgo dizainu HATCH var kļūt par galveno resursu kosmosa nozarē, ļaujot atrast ļoti precīzu un komplicētu informāciju tikai ar dažu klikšķu palīdzību.

Pirmajos lietojamības testos piedalījās 78 dalībnieki, kuri pārstāvēja visas lietotāju grupas, kas tika noteiktas vēl projekta un portāla plānošana stadijā. Lietojamības testus veica HATCH konsorcija dalībnieks Eurecat no Spānijas. Testu mērķis bija pārliecināties, ka izstrādātais tīmekļa portāla dizains atbilst mērķauditorijas vajadzībām un paradumiem, ka mērķauditorijai tas šķiet vizuāli pievilcīgs, ērti un vienkārši lietojams.

Testēšanā iesaistītie dalībnieki, kas pārstāvēja dažādas vecuma grupas un tautības, tostarp kosmosa nozares speciālisti un entuziasti, kā arī Barselonas dizaina prezentācijas dalībnieki atzinīgi novērtēja HATCH komandas līdz šim paveikto darbu, ieskaitot izstrādāto dizainu.

Aleksandrs Pereda Banjoss (Alexandre Pereda Baños) no Eurecat saka: „Saskaņā ar lietotāju pieredzes testu rezultātiem lietotāji visatzinīgāk novērtēja to, ka tīmekļa portāla dizains ir askētisks, tīrs, vienkāršs un vizuāli ļoti pievilcīgs. Tāpat testi apliecināja, ka tieši HATCH ir ieguvis labāko vērtējumu šajās kategorijās, salīdzinot ar jau pastāvošajiem populārākajiem tīmekļa portāliem. Mēs esam ļoti apmierināti ar testēšanas rezultātiem, jo tie apstiprina, ka esam uz pareizā ceļa.”

 

Jaunajā tīmekļa portālā būs iekļauta funkcionalitāte, kas pagaidām nozarē nav pieejama, piemēram, iespēja sekot līdzi konkrētiem projektiem, atslēgvārdiem, projektu rezultātiem u. c., patstāvīgi izvēloties veidu, kā un cik regulāri iegūt šo informāciju. Tāpat tiks ieviesta moderna meklēšanas sistēma un filtri, kā arī īpašas sadaļas, kas paredzētas tieši kosmosa zinātnes entuziastiem.

Pētniecības izpildaģentūras projektu vadītāja Žizele van Bunena (Gisèle Van Bunnen) komentē: „Tā ir lieliska pieredze sekot līdzi šī projekta attīstībai, motivētai un ļoti talantīgai komandai, kas spēja prezentēt ļoti iedvesmojošu zīmola koncepciju un vizuāli pievilcīgu tīmekļa dizainu. Šie rezultāti tika sasniegti, pamatojoties uz lietotāju vajadzībām, bet turpmākie izrietēs no testēšanas rezultātiem. Šis noteikti ir daudzsološs projekts.”

 

Jau iepriekš minēts, ka digitālās komunikācijas uzņēmums no Latvijas SIA „WIT Berry” ir viens no projekta konsorcija dalībniekiem un šajā projektā nodrošina komunikāciju visā Eiropā.

„Lai arī kosmosa nozare ir ļoti specifiska un pašlaik diezgan slēgta, ir aizraujoši piedalīties šajā projektā kopā ar citiem Apvienotās Karalistes, Portugāles un Polijas mazajiem uzņēmumiem, ar kuriem kopā mēs pieņēmām šo izaicinājumu,” Linda Kimeiša, „WIT Berry” vadītāja.

 

Par projektu HATCH

Projekta HATCH uzdevums ir izveidot un publicēt tīmekļa portālu, kas apkopos iespējami plašu informāciju par kosmosa nozari Eiropā: projekti, uzņēmumi, notikumi, projektu rezultāti, konkursi, jaunumi, kā arī izglītojoša informācija kosmosa entuziastiem. Projekta HATCH mērķis ir kļūt par galveno izziņas avotu savā nozarē. Vairāk informācijas par projektu HATCH skatiet www.spacehatch.eu.

 

Papildu informācija

Linda Kimeiša | pr@spacehatch.eu | www.spacehatch.eu

Back to top