WIT Berry odziņa – Marlēna Zaneriba

WIT Berry odziņa – Marlēna Zaneriba

Marlēna ir viena no košākajām personībām, ko es pazīstu. Dažkārt šķiet, ka viņa traucas pa lielceļu, kur visi brauc ar 120 km/h (jau tā ātri), bet viņa vienkārši palido visiem garām. Jā, palido… Viņas milzīgā enerģija iedvesmo… Redz, viņa var aizbraukt uz darbu (lidostu) ar riteni no Jelgavas (aptuveni 45 km) un tad nostrādāt darbdienu kā parasti: enerģiski, smaidīgi un profesionāli. Viņa atrod laiku ģimenei, draugiem, hobijiem, sportam un pat savai nelielai uzņēmējdarbībai. Ak, kā viņas enerģija mūs iedvesmo! Lasi un uzlādējies!

 

1. Pastāsti par sevi — īss „elevator pitch”.

Esmu sieviete, kura vienmēr cenšas ieraudzīt visu, kas notiek apkārt: būt laba māte, sieva un draudzene. Vienmēr vēlos, lai šī pasaule kļūst labāka un apkārtējie jūtas laimīgi un komfortabli.

Jūtos laimīga tad, kad spēju iepriecināt un lutināt. Un laimīgi cilvēki mani dara laimīgu!

 

 

2. Pastāsti par uzņēmumu un nozari, kurā darbojies.

Strādāju aviācijas nozarē. Esmu Latvijas valsts aviosabiedrības „airBaltic” vecākā stjuarte nu jau gandrīz 11 gadus. Šie gadi ir paskrējuši nemanot, jo šis darbs man ir sirdij un dvēselei tuvs. Man patīk mans darbs — ļoti. Šis darbs ir viena no manām kaislībām.

 

3. Kā Tu nokļuvi līdz šim amatam/profesijai?

Līdz vecākās stjuartes amatam mans ceļš bija diezgan amizants. Jo „airBaltic” ir mana deviņpadsmitā darbavieta. Uzreiz noteikti rodas jautājums, kā tas var būt? Atbilde ir — vēlējos strādāt darbu, kas mani sajūsmina, uz kuru no rītiem varētu piecelties ar prieku. Ļoti nevēlējos to nospiestības un nomāktības sajūtu, ka ir jāstrādā darbs, ko nevēlies un kurš liek justies slikti. Tā nu es meklēju sevi… pastrādāju daudzās dažādās nozarēs. Bet nebija prieka, un tomēr visu laiku atgriezās nomāktības sajūta. Tā dzīvot nevēlējos. Un, kad nonācu „airBaltic”, pilnīgi spontāni un negaidīti es iemīlējos savā darbā. Lai gan man ir bail no augstuma, es sapratu, ka šī ir mana vieta un esmu to atradusi. Es to dievinu, un tā ir mana kaislība. Es mīlu šos skaistos skatus, saullēktus, saulrietus un mākoņu gleznas, ko redzu ik dienu.

 

 

4. Kas bija visgrūtāk vai visvieglāk, uzsākot darbu šajā profesijā?

Visgrūtāk bija pārvarēt bailes no augstuma. Likās, ka pirmais lidojums izšķirs manu likteni. Bet esmu spītīga un vienmēr eju uz mērķi. Kauns zaudēt, un pati sev nespēju piedod padošanos. Tas laikam man šūpulī ielikts — spītība un mērķtiecība, sevis pierādīšana. Otrs grūtākais bija valoda. Mācības notika angliski, un tā man bija jāpilnveido. Bet studēju stjuartu rokasgrāmatu un paralēli vārdnīcu. Trešais grūtākais bija apvienot šīs intensīvās mācības un darbu ar ģimeni. Jo tad manai meitai bija nepilni divi gadi. Bet šoreiz iesaistījās visa ģimene un mudināja mani pabeigt iesākto, jo pamanīja, ka esmu atradusi sevi. Priekš viņiem tas noteikti bija BEIDZOT!

 

5. Kāpēc Tu uzskati, ka preces vai pakalpojumi, ko piedāvā uzņēmums, kurā Tu strādā, ir nepieciešami pasaulei? Ar ko tie ir īpaši?

Mūsdienu lietišķajā pasaulē ir nepieciešams ātrs un kvalitatīvs pārvietošanās veids. Un, protams, visi man piekritīs, ka ceļot ar lidmašīnu ir visātrāk. Katrs izvēlas atbilstošāko un nepieciešamāko pārvietošanās veidu, kā pārvietoties ceļojuma laikā vai jebkurām citām vajadzībām. Bet noteikti lidot izvēlas vairākums.

Esmu lepna, ka Latvijai ir sava aviosabiedrība, kas piedāvā pakalpojumus, kurus izvēlas dažādu valstu pasažieri.

 

6. Ar kādām atziņām esi sastapusies ikdienas darbā?

Laikam vislielākā atziņa ir tā, ka cilvēki ir tik dažādi. Katrs ar savu es, un stjuarti ir tie, kas jūt katru un pielāgojas. Spēja pielāgoties noteikti ir mana stiprā puse.

 

 

7. Kas Tevi visvairāk iedvesmo?

Iedvesmo noteikti debesis, skaistie skati, mākoņi, jauni kolēģi un draugi. Lidojot Tu iegūsti otras mājas un otru ģimeni.

 

8. Kas Tevi spēj visātrāk nokaitināt?

Cilvēku bezatbildība, nepieklājība un necieņa pret citiem. Tās ir īpašības, kuras nespēju pieņemt. Un, piedzīvojot šādas situācijas, tagad jau esmu iemācījusies savaldīties. Bet agrāk bija ļoti grūti.

 

 

9. Ko Tu ieteiktu tiem, kas vēlas uzsākt strādāt šajā profesijā?

Tiem, kas no sirds vēlas strādāt aviācijas nozarē, es noteikti ieteiktu sev uzdot dažus jautājumus.

  • Vai man patīk darbs ar cilvēkiem?
  • Vai spēšu strādāt maiņu darbu: naktīs, agros rītos, vēlu vakaros?
  • Vai spēju pielāgoties un sadarboties, ievērot subordināciju?
  • Vai esmu atbildīgs un ātri reaģēju nestandarta situācijās?
  • Vai esmu punktuāls un nekad nekavēju?
  • Vai spēšu būt viesmīlis, apsargs, glābējs, ugunsdzēsējs, ārsts un psihologs vienā personā?

Ja uz šiem jautājumiem spēj atbildēt „jā”, tad aiziet! Šādi cilvēki ir vairāk nekā gaidīti!

 

10. Kā Tu vērtē uzņēmējdarbības iespējas Latvijā?

Latvijā ir grūti maziem uzņēmumiem. Bet, liekas, pašlaik situācija pamazām sākusi uzlaboties. Noteikti vislabāk iet ekolietu ražotājiem. Pašai man arī ir neliels uzņēmums, kurā ražoju kosmētiku no dabiskām izejvielām. Pašlaik gan tikai noteiktam klientu lokam, jo nevēlos pamest darbu un neatliek daudz laika savam uzņēmumam. Bet patlaban esmu apmierināta ar to, kas man ir!

 

11. Trīs lietas, ko Tu noteikti vēlētos īstenot/izdarīt.

  • Vēlos uzrakstīt grāmatu par savu dzīvi, jo esmu no tiem, kas pievelk dažādas situācijas un notikumus! Teiksim tā… man nekad nav garlaicīgi!
  • Noteikti paplašināt savu kosmētikas biznesiņu.
  • Nodzīvot šo dzīvi koši un noteikti vēlētos nodzīvot līdz 100 gadiem. Piedzīvot vēl daudz bērnu un mazbērnu, mazmazbērnu… Vēlos piedzīvot un izdzīvot visu, kas saistās ar un ap manu ģimeni.

 

 

 

12. Kuras ir Tavas mīļākās ogas?

Mellenes.

 

Lasiet un iedvesmojieties arī no citām saldajām, košajām un īpašajām WIT Berry odziņām!